cerstve-prazena-kava.cz

Přihlášení
Nová registrace
Zapomenuté heslo


Jsme členem sdružení Slow food

Slow Food

Slow Food ® je neziskové eko-gastronomické sdružení , které bylo založeno jako odpor proti masivně se šířícímu globalizovanému stravování ve stylu fast-food, průmyslové velkovýrobě potravin a standardizaci jejich chuti, stále se zrychlujícímu životnímu tempu, mizení místních gastronomických tradic a slábnoucímu zájmu lidí o to, jaké jídlo jedí, odkud pochází, jak chutná a jak jeho konzumace ovlivňuje okolní svět a životní prostředí.

Být členem hnutí slow food znamená  navracet jídlu jeho důstojnost a podporovat poznávání různých chutí. Slow Food usiluje o souhru etických zásad a požitku z jídla.

Jsme si moc dobře vědomi že gastronomie je jednou z vášní života. Naším mottem je  mimo jiné, že Na průměrnou kávu je život krátký...

Členem jsme se stali proto, že se ztotožňujeme s tímto přístupem, v naší prodejně se proto snažíme o maximální sdělení informací o kávě naším zákazníkům, klademe důraz na vychutnání si kávy - ne do papírového kelímku, ale v klidu a příjemném prostředí si najít chvilku na užití si tohoto okamžiku ..

Michal Jakoubek